Poděkování zaměstnancům Městského úřadu Mělník
19. 3. 2024
24 a VÍCE TUN NA BEZRUČOVKU UŽ JE FAKT HODNĚ!!!
22. 3. 2024

HOLA, HOLA, KOKOŘÍNSKO VOLÁ 🚂

V minulém roce se povedlo zachránit mšenskou lokálku. Po sérii jednání, kdy se nejprve sjednotily postoje všech dotčených obcí zejména v traťovém úseku Mělník – Mšeno a poté zahájila věcná a konstruktivní jednání s Krajským úřadem a IDSK se pomalu, ale jistě rodila kompromisní varianta akceptovatelná pro všechny strany. Zachování celoročního víkendového provozu, počínaje již pátkem, v letních měsících navíc výrazně posíleného, s návazností na přestupy cestujících na spojích od Prahy a Ústí nad Labem na nádraží v Mělníku se vedle varianty úplného zastavení provozu jeví jako velký úspěch. Vzhledem ke všem zvažovaným variantám a finančním propočtům mohu upřímně říci, že se nám podařilo z minima vytěžit maximum, ale hlavně zachovat pro Mělník ikonickou lokálku i pro naše děti.

Již od 23. 3. do 28. 10. 2024 jsou tak na naší lokálce přidány spoje a začne jezdit Kokořínský rychlík. Zkrátka doba příjemných procházek Kokořínskem je tu. A proč na ně vyrážet autem, když můžete jet Bardotkou, Orchestrionem, či Regínou.

Kokořínský rychlík, provozovaný KŽC, jezdí každou sobotu, neděli a státní svátek počínaje 23. 3. do konce října. Soupravu vlaku tvoří legendární motorová lokomotiva řady T 478.1 alias Bardotka a kupátkové vozy vyrobené inženýry v NDR. Vlak má kapacitu 120 míst k sezení a cca 20 jízdních kol. Já osobně preferuji Orchestrion aneb motorový vůz řady 810 dopravce České dráhy.

VÝLUKY V ŽELEZNIČNÍ DOPRAVĚ VE STŘEDOČESKÉM KRAJI

Zdravím všechny přátele železniční dopravy. Pro jistotu přináším přehled rozsáhlejších výluk na železnici s dobou konání delší než 1 týden ve Středočeském kraji na období od dubna do června 2024.

V nejbližším okolí Mělníka jsou to:

Trať 092 Kralupy nad Vltavou – Neratovice, celá trať

V období 8. – 22. dubna bude výluka v celé trati nepřetržitě a v období 23. dubna – 30. dubna vždy v časech 6:00 – 15:00 hod. denní výluky v celé trati. Všechny vlaky v daném období a úseku budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle zveřejněného výlukového jízdního řádu.

Trať 074 Čelákovice – Neratovice, celá trať

V období 8. – 22. dubna budou v návaznosti na nepřetržitou výluku na trati 092 Kralupy nad Vltavou – Neratovice všechny vlaky v daném období nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle zveřejněného výlukového jízdního řádu.

Z dalších tratí v kraji pak:

Trať 014 Kolín – Ledečko, úsek Uhlířské Janovice – Ledečko

V období 8. dubna – 31. května budou v závislosti na nepřetržitou výluku na trati 212 v úseku Čerčany – Kácov všechny vlaky v daném období a úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle zveřejněného výlukového jízdního řádu.

Trať 161 Rakovník – Bečov nad Teplou, úsek Rakovník – Blatno u Jesenice V období 2. dubna – 17. června bude výluka v úseku Rakovník – Blatno u Jesenice. Všechny vlaky v daném období a úseku budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle zveřejněného výlukového jízdního řádu.

Trať 172 Zadní Třebaň – Lochovice, úsek Liteň – Lochovice

V období 10. června – 7. července bude výluka v úseku Liteň – Lochovice. Provoz vlaku bude zachován v úseku Zadní Třebaň – Liteň. V trase Řevnice – Lochovice bude v daném období zavedena náhradní autobusová doprava dle zveřejněného jízdního řádu.

Trať 212 Čerčany – Světlá nad Sázavou, úsek Čerčany – Kácov

V období 2. dubna – 31. května bude výluka v úseku Čerčany – Kácov. Všechny vlaky v daném období a úseku budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle zveřejněného výlukového jízdního řádu.

Dle sdělení IDSK je však uvedené termíny nutné brát jako předběžné, neboť z důvodů počasí, dodavatelských vztahů nebo aktuálního stavu techniky, může dojít k drobným posunům nebo změnám.

JUDr., Mgr. Jindřich Špergl, Ph.D. – radní pro dopravu

Související články

19. 6. 2024

INFORMACE O UZAVÍRCE SILNICE III/27310 A ZMĚNY TRASY LINKY PID 962

Od pondělí 24. 6. do neděle 28. 7. 2024dojde z důvodu opravy povrchu komunikace k úplné uzavírce na silnici č. III/27310 v úseku mezi obcemi Sitné a […]
18. 6. 2024

INFORMACE O JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA

Vážení spoluobčané, včera se konalo zastupitelstvo města a my si vám dovolujeme shrnout dopravní tématiku, kterou se zastupitelé zaobírali: Zastupitelé schválili: 1. Pořízení studie a následného […]
12. 6. 2024

Oprava komunikace v Rožkově údolí

Byla provedena oprava komunikace v Rožkově údolí, došlo k výměně a obnově poškozených vygradovaných betonových vysprávek panelové cesty. Rovněž došlo k opravě asfaltového úseku. Do konce […]